Sık sorulan: Sağlık Özrü Raporunda Ne Yazmalı?

Sağlık özrü raporu özel hastaneden alınabilir mi?

Cevap: Hayır! Özel hastanelerden de istenen belgeler alınabilir. Bunda bir engel yok.

Sağlık özrü tayini nasıl istenir?

SağlıK özrü nedeniyle yer değiştirmek isteyen öğretmenler, yer değiştirmeye esas gerekli belgeleri bir dilekçeye ekleyerek kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

Sözleşmeli aday öğretmen sağlık özründen tayin isteyebilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özründen iller arası nakillerini yapacak. Ancak sağlık kurulu raporunda hastalığın tedavisinin devlet ve üniversite hastanelerinde mümkün olmadığına dair açıklamanın bulunması halinde başvuru sahiplerinden bu belge ayrıca istenmeyecektir.

Raporlu memur tayin isteyebilir mi?

Madde 39 – (1) İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde

Babası hasta olan memur tayin isteyebilir mi?

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına ilişkin Yönetmeliğin 13. Maddesinde ise devlet memurlarının ailesinden ya da bakmakla yükümlü olduğu kişilerden birinin sağlık problemleri olması halinde memur ilgili yerlerden alacağı sağşık kurulu raporu ile yer değiştirme talebinde bulunabilmektedir; “ Memurun

You might be interested:  Soru: Sağlık Yönetimi Bölümü Ne Yapar?

Sağlık raporu nasıl alınır?

Sağlık raporunu en kolay şekilde almak için aile hekiminizden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu almak için aşağıdaki sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz:

  1. Sağlık ocakları (aile hekiminiz)
  2. Özel hastaneler.
  3. Özel tıp merkezleri, poliklinik ya da muayenehaneler.

Özür grubu tayinlerine kimler başvurabilir?

a) Kendisinin en az yüzde kırk oranında engelli olduğunu, b) Eşi, bakmakla yükümlü olduğu çocuğu, annesi veya babasının ağır engelli olduğunu, ilgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporuyla belgelendirenler, bu kapsamda yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Sözleşmeli öğretmen sağlık özrü isteyebilir mi?

Mevzuatta doğrudan, sözleşmeli öğretmen sağlık özrü yönetmeliği yoktur.

Sözleşmeli öğretmenler yer değiştirebilir mi?

SÖZLEŞMELİLERİN FERYADI DUYULMALIDIR! 1- Sözleşmeli öğretmenin Özür Durumu hariç il içi ve il dışı tayin hakkı yoktur. Kadrolulara bu hak tanınmaktadır. 2- Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundan yapılan il dışı atamaları eşlerinin çalıştıkları kurumun yüzlerce kilometre uzağına yapılmaktadır.

Sözleşmeli öğretmen hangi durumlarda tayin isteyebilir?

Görev yaptıkları eğitim kurumuna zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere atanan ve zorunlu çalışma yükümlülüğünü bulundukları eğitim kurumunda tamamlayan veya 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla tamamlayacak olanlar istemeleri halinde birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarına, üç yıllık çalışma süresi şartı

Aday öğretmen eş durumundan tayin isteyebilir mi?

* Eş durumundan tayin isteyebilir miyim? – Aday öğretmenler asıl görev yapacakları eğitim kurumlarında bir yıllık görev süresini doldurmaları koşuluyla Bakanlığımızın özre bağlı yer değiştirme dönemlerinde yaptığı duyuruları takip ederek aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Sözleşmeli öğretmen görevlendirme isteyebilir mi?

652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 27 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişikliğe göre Ek 4. maddesi 3. fıkrasında; “(3) Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli öğretmenler dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Sağlık Kurumları Ne Iş Yapar?

Tayin için engelli raporu yüzde kaç olmalı?

(2) Personelden kendisi veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birisine ilgili sağlık kurulu tarafından engelliler için verilen rapora göre; toplam engel oranı %50 ve üzerinde olup aynı zamanda ağır engelli olanlar veya ağır engelli olmamakla birlikte toplam engel oranı %80 ve üzerinde bulunanlar bir defaya

Engelli memur kaç defa tayin isteyebilir?

Maddenin ikinci fıkrasında yer alan “bir defadan fazla” ibaresi Danıştay tarafından 2018 yılında iptal edildiğinden engelli memurlar sayı sınırlaması olmaksızın yer değişikliği talebinde bulunabilmektedir.

Raporlu olan memura tebligat yapılır mı?

Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar. Bu maddede geçen “Yer ” deyiminin kapsamı İçişleri ve Maliye ve Gümrük Bakanlıklarınca birlikte belirtilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *